Druhy estetického oplotenia, ktoré očaria nie len vás, ale aj vašich susedov

Oplotenie je prvá vec, ktorú si všetci všimnú pri pohľade na váš pozemok. Či už ste majiteľ rodiny, skladov alebo spoločnosti, estetické oplotenie je skvelým doplnkom vášho pozemku. Pekný a dizajnovo riešený plot si dokáže získať srdcia mnohých pozorovateľov, no predovšetkým to vaše.

Druhy estetického oplotenia, ktoré očaria nie len vás, ale aj vašich susedov
(zdroj: unsplash.com)

Kamenné oplotenie

Hneď po živých plotoch je najekologickejšia varianta kamenné oplotenie, pokiaľ sa ale jedná o gabiónové ploty. Toto oplotenie prináša do vášho pozemku značnú mieru súkromia, nakoľko je plot vyplnený kameňmi, ale zároveň prináša aj bezpečnosť pred nevítanými návštevníkmi. Gabiónové ploty sú aj skvelým prepúšťačom dažďovej vody, tým pádom pri nich nehrozí riziko záplavy vašeho pozemku. Jedinou nevýhodou je ich údržba.

Na druhú stranu klasické kamenné oplotenie, ktoré je prevažne vystužené betónom má tendenciu horšie prepúšťať vodu zrovna kvôli jeho výplni, ktoré gabiónový plot nemá. Kamenné oplotenie zároveň môže nahradiť aj ťažké panelové ploty, ktoré sú vyrobené hlavne z betónu a neponúkajú toľko kreatívnych možností pre váš pozemok. Či už sa ale rozhodnete pre jedno alebo druhé, kamene môžu skvelo zapadnúť do vášho pozemku a vytvoria dizajnovo nezabudnuteľný zážitok.

Drevenné oplotenie

Pokiaľ ste fanúšikom prírody, na svoje si určite prídete s jednoduchým dreveným plotom. Drevené oplotenie záhrady sa prevažne hodí viac pre rodiny, nakoľko neponúka vysokú bezpečnosť pred zničením a polámaním. Neznamená to však, že váš pozemok nechráni dostatočne, nie je však stavané voči silným nárazom. Drevo dokáže vytvoriť príjemné a teplé prostredie pre vašu rodinu, ktorá sa bude cítiť útulne a bezpečne.

Na záver, výber plotu príjemného na pohľad nie je žiadna hračka, musíte pochopiť potreby vášho pozemku a vedieť, čo sa k nemu bude najviac hodiť. Či už ste fanúšikom prírodného, industriálneho alebo moderného dizajnu, každý z nich sa vie skvelo zladiť s pozemkom a dokáže ho oživiť.

Komerčný článok