Tieto stránky sú určené výhradne pre odbornú verejnosť v zdravotníctve a farmácii. Informácie, ktoré sú uvedené v tejto časti portálu, majú odborný a vzdelávací charakter. Kliknutím na články v tejto kategórií potvrdzujete, že ste osobou, ktorá je v zmysle zákona považovaná za odbornú verejnosť (t. j. osobou oprávnenou predpisovať alebo vydávať lieky a zdravotnícke pomôcky).

Pohyb a rakovina

Jestvuje značné množstvo tém a publikácií, ktoré rozoberajú vplyv rôznych aspektov ľudského správania a životného štýlu ku vzniku, či liečbe onkologických ochorení. Veľmi dôležitou, v dnešnej dobe stále aktuálnejšou a paradoxne dlhodobo zanedbávanou témou, je vplyv pravidelnej fyzickej aktivity a pohybu ako priamej prevencie voči vzniku rakoviny rôzneho druhu. 

Čítať ďalej: Pohyb a rakovina

Príčiny rakoviny

Príčiny rakoviny a jej rizikové faktory sú rôznorodé. O vzniku zhubného nádoru zďaleka nerozhodujú iba dedičné faktory. Nedá sa preto povedať, že to, či niekto ochorie na zhubný nádor, je iba otázkou nešťastnej náhody, na ktorú samotný jedinec nemá žiadny dosah. Príčinné a rizikové faktory rakoviny sa zvyknú deliť podľa viacerých kritérií. Oproti [1] dedičným faktorom sú však v prevahe [2] vonkajšie faktory, v rámci ktorých sú to predovšetkým: a) environmentálne faktory; b) infekčné faktory; c) životný štýl – strava a výživa, pohybová aktivita, fajčenie, alkohol; d) obezita.

Čítať ďalej: Príčiny rakoviny

Knihy o zdraví a diétach z Vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.

 

             

 

            

           

 

Knihy o diétnom stravovaní z vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. si môžete s odkazom na túto web stránku (www.onlife.sk) kúpiť priamo v predajni Raabe s 20 % zľavou

Adresa vydavateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o.Heydukova 14, Bratislava , 5. poschodie (recepčná na prízemí vás pustí do predajne na 5. poschodí).

Cena za ktorúkoľvek vyššie uvedenú knihu, pokiaľ si ju kúpite priamo vo vydavateľstve Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. a uvediete heslo "minárik" (osobným odberom alebo e-mailovou objednávkou), je teda 16 EUR.

  • aj napriek tomu, že na web stránke vydavateľstva Raabe je ponuková cena 20 EUR. 
  • pokiaľ poviete, že si uvedenú(é) knihu(y) idete kúpiť cez tento propagačný odkaz na www.onlife.sk (alebo uvediete heslo „minárik“), zaplatíte za každú z týchto kníh 16 EUR.
  • pre porovnanie: maloobchodná cena v kníhkupectvách je obvykle 20 EUR. 
  • pokiaľ pošlete vydavateľstvu objednávku konkrétnej knihy na adresu: abo@raabe.sk - vydavateľstvo Vám pošle objednanú knihu domov kuriérom

 

 

Knihy z vydavateľstva Klub50

 

Knihy pre vaše zdravie a pohodu

Ak vás niektorá z kníh z vydavateľstva KLUB 50 zaujala, volajte na č. 0908 069 388 / píšte na info@klub50.sk, pošleme vám ju na dobierku. Poštovné neplatíte.

Edukačné brožúry a materiály

Nájdete nás

Biomedicínske centrum SAV, Pavilón lekárskych vied, Dúbravská cesta 9, 845 05 Bratislava

Areál Slovenskej akadémie vied

Poradňa: 0903 437 888

Poradňa: peterminarik57@gmail.com