Psík spí v objatí s vami alebo spí na bruchu? Tieto aj ďalšie sú konečne vysvetlené!

V objatí s vami. Túto polohu si vyberá vtedy, keď ste mu veľmi chýbali. Tiež sa mu páči, že cíti tep vášho srdca a môže vás tak lepšie vnímať. Obvykle si hlavou ľahne na vankúš a úplne sa k vám pritúli. Táto pozícia mu zároveň umožňuje, že sa môže kedykoľvek pohnúť a odísť preč tak, ako sa mu páči.

Psík spí v objatí s vami alebo spí na bruchu? Tieto aj ďalšie sú konečne vysvetlené!
Psík spí v objatí s vami alebo spí na bruchu? Tieto aj ďalšie sú konečne vysvetlené! (zdroj: unsplash.com)

Leží priamo vedľa vás

Niektoré psy si ľahnú rovno vedľa vás, no zároveň nezasahujú na váš vankúš. Potrebujú mať s vami priamy kontakt, ale tiež vás nechcú vyrušovať. Takto hlavne môžu sledovať ako dýchate, aby vám vedeli rýchlo pomôcť. Ste pre nich veľmi cenné, preto vás pozorne strážia a nechcú, aby vám niekto ublížil.

Leží na bruchu

Keď ležia na bruchu, chránia sa tak pred veľkým teplom, ktoré im je v posteli a zároveň im táto pozícia umožňuje užiť si trochu škrabkania na hlave. Profesor nazval týchto psov aj superhrdinovia, lebo z tejto polohy môžu rýchlo vyštartovať a zasiahnuť, ak by sa v ostatných izbách dialo niečo nečakané.

Roztiahnutý cez celú posteľ

Keď vy ležíte iba na krajíčku postele a váš pes je rozvalený na jej väčšej časti, tak týmto spôsobom vám ukazuje, že si uvedomuje vašu láskavosť a je trochu rozšafný z toho, že ho máte veľmi rady. To isté vám chce demonštrovať aj on, len si k tomu dopraje trochu viac pohodlia. Navyše si uvedomuje, že ráno vás pohľad na neho pobaví, takže funguje aj ako psychoterapia.