Ľahko stráviteľné potraviny pri bolesti žalúdka

Máte po oslave boľavý žalúdok? Alebo vás postihla nepríjemná žalúdočná viróza? Aby vám bolo lepšie, tak by ste sa mali zamerať na potraviny, ktoré žalúdok nebudú dráždiť. Organizmu treba dopriať dostatok vitamínov a minerálov, aby sa lepšie liečilo. Ktoré potraviny sú ľahko stráviteľné a pomôžu vám pri nepríjemných bolestiach?

Ľahko stráviteľné potraviny pri bolesti žalúdka (Foto: unsplash.com)

Sušienky a banány

Na bolestivý žalúdok by ste nemali jesť žiadne mastné ani ťažké potraviny. Ideálna je suchá strava a dostatok tekutín. Celozrnné sušienky sú ľahko stráviteľným jedlom a nebudete sa po nich cítiť ťažko. Majú nízku hladinu sodíka a tukov. V tomto smere sú vhodné aj banány. Dokážu ukľudniť trávenie, eliminujú zvýšené množstvo tráviacich kyselín a tak pomáhajú s týmto problémom.

Čerstvý zázvor

Zázvor je tiež veľmi prospešnou potravinou pri rôznych problémoch, aj v prípade podráždeného žalúdka. Je ľahko stráviteľný, obsahuje množstvo prospešných vitamínov a minerálov. Zázvor je naozaj všeliek známy už desaťročia. Konzumovať ho môžete čerstvo nastrúhaný aj v podobe čajov. Prihodiť ho môžete do polievok a iných varených jedál.

Bylinkové čaje

Čaje príjemne zahrejú, doplnia tekutiny a bylinky majú liečivé účinky. Preto, keď vás trápi boľavý žalúdok, tak dokáže zmierniť bolesti a hydratovať organizmus. Z konkrétnych byliniek sú ideálne mäta, harmanček alebo zelený čaj. Okrem bylinkových čajov môžete dopĺňať tekutiny prostredníctvom minerálnych vôd.