Chyby, ktoré robíme pri holení. Týmto sa radšej vyhnite!

Holíte sa nasucho alebo s obyčajným mydlom. Keď máte suchú pokožku, mali by ste používať peny na holenie. Pri prechádzaní žiletkou nasucho zostávajú tieto miesta podráždené a použitím mydla ich tak ešte viac vysušíte. Špeciálne prípravky sú prispôsobené tak, že kožu zmäkčujú, vyživujú a hydratujú.

Chyby, ktoré robíme pri holení. Týmto sa radšej vyhnite!
Chyby, ktoré robíme pri holení. Týmto sa radšej vyhnite! (zdroj: unsplash.com)

Nemeníte často žiletku

Rozumieme. Jednorázové žiletky nie sú priam najlacnejšie a tak ich nechcete meniť po každom použití. No čím viac ju používate, tým sú čepielky tupejšie a tým viac to škodí aj pokožke. Pretože takto ju pri každom prechode po danom mieste viac dráždi a spôsobuje to trvalé poškodenie.

Holíte sa proti smeru rastu chĺpkov

Áno, tento spôsob holenia je síce účinnejší, pretože chĺpok preseknete blízko pokožky a vďaka tomu ho o to viac skrátite, ale keď máte senzitívnu pokožku, tak ju takýmito ťahmi veľmi dráždite a potom už nie je jemná na dotyk. Preto by ste mali použiť gél na holenie a žiletkou prechádzať v smere rastu.

Holíte sa s mužskou žiletkou

Vôbec nie je jedno, aký typ žiletky používate. Pretože naša pokožka je oveľa jemnejšia a mužská žiletka koži iba ubližujete. Navyše špeciálne hydratačné pásiky sú na ženských žiletkách lepšie prispôsobené vašej pokožke a vďaka tomu je jemnejšia.