Niekoľko dobre mienených rád, ako žiť zdravšie a dlhšie

Základ je strava a pohyb. Cvičíte 2-krát denne. Pravidelný pohyb je síce jedným z kľúčov k dlhovekosti, no netreba to preháňať. Ak nie ste profesionálne športovkyne, tak by ste nemali cvičiť dvakrát denne. Svaly totiž nemajú dostatok času na regeneráciu a kvôli tomu dochádza k ich rýchlejšiemu opotrebovaniu.

Niekoľko dobre mienených rád, ako žiť zdravšie a dlhšie
Niekoľko dobre mienených rád, ako žiť zdravšie a dlhšie (zdroj: unsplash.com)

Časté používanie tabletov a mobilov

Držanie hlavy v predklone nie je pre vaše telo prirodzené. Škodí vám to hneď z dvoch dôvodov. V prvom rade máte svaly v nevhodnej polohe, kvôli čomu ste zhrbené a škodíte tak chrbtici. Druhým problémom je ochabovanie svalov v oblasti brady a dekoltu.

Nedostatočná zubná hygiena

Niekedy si neuvedomujeme, ako sú zuby dôležité pre naše zdravie. Od ich zlého stavu sa odvíjajú rôzne iné ochorenia, ktoré zhoršujú vašu kondíciu. Venujte im dostatok pozornosti a nepodceňujte ani pravidelné preventívne prehliadky, ktoré včas odhalia všetky kazy.

Nenosíte slnečné okuliare

Slnečné okuliare nechránia iba váš zrak. Počas slnečných dní bez nich neustále iba žmúrite oči a kvôli tomu podporujete tvorbu vrások v ich okolí. Používajte nielen kvalitnú kozmetiku, ale aj túto ochranu jemnej pokožky. Navyše, kvalitné slnečné okuliare nikdy z módy nevyjdú!