Joga pre dvojice. Cviky, ktoré môžete robiť vo dvojici

Trénovanie spolu s ostatnými ľudmi prináša blaho vašej psychike a stabilizuje hormonálny systém. Vďaka tomu sa spomalí aj vaše starnutie, zvýši sa prúdenie energie a tým sa posilnia vlastné regeneračné sily organizmu. Ak sa dá na cvičenie vo dvojici alebo v páre, nemusí sa jednať o mileneckú dvojicu, smelo do toho.

Joga pre dvojice. Cviky, ktoré môžete robiť vo dvojici
Joga pre dvojice. Cviky, ktoré môžete robiť vo dvojici (zdroj: unsplash.com)

Energetický oblúk

Joga vám posilní nervy a uvoľní stuhnuté telo z dôvodu nadmerného stresu. Sadnite si oproti svojmu priateľovi alebo kamarátke na päty tak, aby sa kolená zľahka dotýkali. Ruky vystrite nahor a spojte ich končekmi prstov. Pozerajte si do očí, zhlboka a rovnomerne dýchajte. V tejto pozícii zotrvajte 2 minúty. Na záver sa zhlboka nadýchnite a zadržte dych na 10 sekúnd. Pomaličky vydýchnite. Zopakujte 5-krát.

Kolíska

Kolíska je veľmi účinná pre posilnenie chrbta a tiež pre zlepšenie koordinácie. Postavte sa chrbtami k sebe a chyťte sa za ruky. Jeden z partnerov sa s nádychom postaví na špičky a s intenzívnym výdychom sa vráti do východiskovej polohy. Vystriedajte sa a cvičte 3 minúty bez prestávky.