Recepty s ovsenými vločkami? Tieto 3 musíte poznať!

Ak sa snažíte už dlhšiu dobu schudnúť alebo sa zaujímate o zdravú výživu, ovsené vločky pre vás nie sú žiadnou španielskou dedinou, práve naopak. No časom vás môžu ovsené kaše a ovsené vločky s mliekom a ovocím omrzieť. A práve preto sú tu tieto 3 recepty, ktoré vám ukážu nové možnosti využitia tejto potraviny.

Recepty s ovsenými vločkami Tieto 3 musíte poznať!
zdroj: unsplash.com

Lievance

Lievance z ovsených vločiek si jednoducho zamilujete! A hlavne v tom prípade, ak máte radi sladké raňajky. Na tento recept potrebujete len pomleté ovsené vločky, banán, vajíčko, kakao a vajíčko. Všetko to zmiešate a vytvorí sa vám z týchto surovín také akurát husté cesto na lievance.

Odporúčame ich piecť na kokosovom oleji na panvici. Hotové lievance je dobré potrieť domácim lekvárom, prípadne proteínovou nutelou a k tomu pár druhov ovocia.

Sušienky

Tak, tip na raňajky už máte a teraz desiata, na tú sú sušienky z ovsených vločiek ideálne. Zmiešate vločky, orechy, med, kokosový olej a škoricu, vypracujte z toho cesto a vytvorte z neho malé krúžky. Tie poukladajte na plech a pečte na 180 stupňoch približne 10 až 15 minút.

Muffiny

Pripravte niečo zdravé aj pre návštevu. A tým niečím môžu byť práve muffiny. Budete potrebovať ovsené vločky, med, vajíčko, mlieko, škoricu a štipku soli. Všetko to zmiešate a naplníte tým formičky na muffiny. Môžete pridať aj prekvapenie v podobe náplne – najlepšie nejaký druh ovocia. Pripravené muffiny potom pečte 30 minút na 175 stupňoch.