Coworking nie je len pre freelancerov

Coworkingové priestory sa stali v poslednej dobe mimoriadne populárnymi. Kým v minulosti boli ich hlavnými klientmi nezávislí podnikatelia a startupy, trend sa posunul a zahŕňa už aj stredné podniky a veľké korporácie. Coworking sa teší veľkej obľube aj preto, lebo zabezpečuje dokonalú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Ako jednotlivec či firma oceníte jeho prijateľné režijné náklady a tiež výhodné členstvá.

Coworking nie je len pre freelancerov
(zdroj: unsplash.com)

Pre malé firmy a korporáty

Pojem coworking existuje už niekoľko rokov. Dnes už však neplatí, že typickým používateľom coworkingového priestoru sú len freelanceri. Coworking Bratislava poskytuje viaceré možnosti členstiev podľa individuálnych potrieb vašej spoločnosti. Začínajúcim firmám pomáha už v ranom štádiu budovať vzťahy, umožňuje im prístup k prelomovým technológiám a nápadom a zároveň si tu môžu zachovať kontrolu nad svojím priestorom. Vďaka jedinému členskému poplatku môžu aj menšie podniky svojim zamestnancom poskytnúť vybavenie, priestory a služby, ktoré by si inak nemohli dovoliť. V cene je zahrnuté napríklad rýchle internetové Wi-Fi pripojenie, tlačiarne, skenery alebo stále dostupná káva. Coworking je vhodný aj pre väčšie firmy a korporáty, napríklad v čase, keď majú viac, ako zvyčajný počet zamestnancov. To im umožní prispôsobiť sa akémukoľvek nárastu pracovnej sily.

Freelanceri sú stále vítaní

V coworkingu HubHub si ako freelancer môžete vybrať z dvoch služieb: Fix Desk alebo Flexi Desk. Pri prvej z nich máte garantované vždy rovnaké, stabilné miesto. Táto možnosť je vhodná vtedy, keď k svojej práci potrebujete objemnejšie vybavenie, aby ste ho nemuseli každý deň prenášať. Službu Fix Desk využívajú aj väčšie tímy, ktoré potrebujú spoločné sedenie. Ideálnym riešením je aj v prípade, ak pracujete pre nejakú spoločnosť na diaľku päť dní v týždni alebo prevádzkujete vlastnú firmu, ktorá zatiaľ nepotrebuje svoju súkromnú kanceláriu. Ocenia ho aj ľudia, ktorí požadujú stabilitu a konzistentnosť s vedomím, že vždy nájdu svoje miesto na prácu. Keď vám naopak, vyhovuje flexibilita a radi striedate pracovný priestor, vyberte si službu Flexi Desk. Ide o stoly, ktoré nie sú priradené konkrétnym jednotlivcom a zakaždým, keď navštívite HubHub, môžete pracovať z iného miesta.

Požiadavka: Súkromie

Ak ste startup, malá firma alebo rastúca spoločnosť, zvážte členstvo “Office” a prenajmite si v coworkingovom priestore vlastnú kanceláriu. Získate pre svoj tím väčšie súkromie so zabezpečeným servisom a všetkými výhodami coworkingu. Na výber v HubHub máte rôzne veľkosti plne zariadených kancelárií. Od najmenších, pre 3 ľudí, až po 14-miestne. Ako benefit môžete so svojím tímom stráviť 10 dní v ktorejkoľvek z HubHub lokalít po celom svete. V mesačnom poplatku je zahrnutý už aj prenájom zasadačky (na 12 hodín), branding priestoru a samozrejmosť pre coworking – neobmedzený prístup 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Ak ste nočná sova alebo spolupracujete s tímami v rôznych časových pásmach, coworkingové priestory sú pre vás skvelým riešením. Ďalším z benefitov, ktorý môžete využiť, je virtuálna adresa pre vašu firmu a označenie poštovej schránky firemným menom. Ak je váš tím väčší ako kancelária a chcete mať flexibilitu v dochádzaní, je pre vás vhodná služba “Team rotation”. Všetci členovia tímu dostanú vlastné prístupové karty a môžu využívať výhody coworkingu, hoci sa v kancelárii budete striedať.

Benefity pokračujú

Keď si prenajmete kanceláriu v coworkingovom priestore, máte prístup ku komunite inšpiratívnych profesionálov, ktorí sa môžu stať vašimi budúcimi priateľmi, klientmi a obchodnými partnermi. V HubHub nájdete aj tipy a rady pre svoje podnikanie, pretože sa tu pravidelne organizujú networkingové akcie, školiace programy, konzultácie, a tiež exkluzívne eventy a workshopy. Čaká tu na vás špičkové vybavenie priestorov, tri moderné poschodia s neuveriteľnými výhľadmi a perfektnou dostupnosťou, v modernej štvrti Nové Nivy. Výhody týchto inšpiratívnych pracovných miest spočívajú aj v zvýšení vašej produktivity a kreativity. Veľké firmy môžu práve vďaka coworkingu prilákať a udržať si nové talenty. Poskytnutie atraktívneho priestoru, v kombinácii s možnosťou pracovať s tými najlepšími z rôznych odvetví, sú pre človeka veľkou motiváciou, aby zostal v tej istej spoločnosti aj dlhé roky. Coworking nie je žiaden prechodný trend: je to budúcnosť práce.

Komerčný článok