6 dôvodov prečo cestovať po Slovensku

Množstvo Slovákov sa vydáva spoznávať svet napriek tomu, že nepozná svoju rodnú krajinu. Odrádzajú ich možno privysoké ceny za vstupné či nevedomosť o tom, aké poklady Slovensko skrýva. Prečítajte si 6 dôvodov, prečo sa oplatí cestovať po Slovensku a spoznávať jej krásy.

6 dôvodov prečo cestovať po Slovensku
6 dôvodov prečo cestovať po Slovensku (zdroj: unsplash.com)

Žiadna jazyková bariéra

Neovládate žiadny cudzí jazyk a skrz to sa stránite cestovaniu? Cestujte po Slovensku, kde vás nebude odrádzať práve jazyková bariéra. Slovensko skrýva množstvo klenotov, o ktorých mnoho ľudí ani nevie. Počas spoznávania krajiny sa môžete kedykoľvek obrátiť na domácich, ktorí vám iste ochotne odpovedia na vaše otázky, prípadne aj poradia, ktoré zaujímavé atrakcie nájdete, ak sa pýtate napr. kam na výlet Žilina a okolie.

Nižšie náklady na dopravu

Slovensko patrí k tým menším krajinám na svete. Vďaka svojej rozlohe umožňuje ľahký presun po krajine. Z tohto dôvodu viete ušetriť niekoľko desiatok eur na doprave. Využiť môžete autobusové či vlakové spojenia, ktoré vás pohodlne odvezú kam chcete a navyše nebudete unavení zo šoférovania. Slovenské železnice dnes poskytujú bohatý cestovný poriadok, vďaka čomu sa viete ľahko presúvať do rôznych bodov.

Množstvo atrakcií pre deti

Ak sa chystáte na výlet s deťmi určite oceníte atrakcie určené priamo pre tých najmenších. Slovensko ponúka pestrú paletu atrakcií pre detí. Zaujímavých tipom je Rozprávkový les v Nezbudskej Lúčke, Historická lesná železnica v Oravskej Lesnej či Kráľovstvo Bachledka v Tatrách. Zaujímavé sú aj atrakcie, ktoré ponúkajú najmenším vyskúšať si, ktoré povolanie by chceli vykonávať ako dospelí. Rovnako nájdete aj množstvo atrakcií pre dobrodruhov, ktorým koluje v žilách adrenalín. K dispozícii je napr. Tarzania, ktorá ponúka lanové parky, ktoré vašich najmenších príjemne unavia a zabavia.

Domáce zľavy

Veľkou výhodou cestovania po Slovensku sú zľavy. Ako domáci cestovateľ máte totiž niekoľko možností využiť zľavnené vstupy. Mnoho atrakcií ponúka zľavnené vstupy pre deti, študentov, dôchodcov, ZŤP či majiteľov rôznych preukazov ako je ISIC, ITIC. Zaujímavé zľavy vám vedia poskytnúť aj mestské karty napr. Bratislava Card. Ak ste milovníkom histórie a zaujímate sa o zámky na Slovensku, tie taktiež ponúkajú rôzne zľavové vstupy či výhodnú kombináciu vstupov do viacerých expozícii.

Domáce jedlo

Nepatríte ľuďom, ktorí radi skúšajú rôzne exotické jedlá a máte radi len tu svoju domácu klasiku? Aj to je jedna z výhod, ktoré ponúka cestovanie po Slovensku. Neprekvapí vás kuchyňa a môžete si tak vychutnať jedlo, ktoré vám je dobre známe.

Komerčný článok